Giriş yaparak siteyi daha kapsamlı kullanabilirsiniz. Buradan üye olabilirsiniz.

Aşina Baklava İstanbul Kurumsal

7 yıl önce   Sarı Sayfalar   Beylikdüzü   58 Gösterim

0.0 yıldız

Bilgiler

Telefon 0212 853 6127
Ünvan Glt Gıda
Adres Barış Mah. Samsun Cad. Kır Sok. Prestij Konak No: 21 / 12 Beylikdüzü / İstanbul
Cep Telefonu 0533 652 0375

Konum


Kayıtlı olduğu ilçe: Beylikdüzü


Gaziantep’in ünlü baklavacı, yuvalama ve kebapçısı Aşina Baklava İstanbul, İstanbul Beylikdüzü’nde enfes Antep baklavasının ve yemeklerinin lezzetini sunmakta. Beylikdüzü Aşina Baklava İstanbul, hergün Gaziantep’ten ‘Uçakla’ sevkedilen odun ateşinde pişmiş 21 özel ürünle gerçek baklava ve Antep tatlıları lezzetini arayanlara hizmet veriyor.

Gaziantep baklavasının özellikleri ve Aşina Baklava İstanbul baklavalarının hazırlanma yöntemleri ise şöyle:

- Gaziantep Baklavalarında kullanılan ‘sade yağ’ sadece haziran ayında koyun sütünden elde edilen damıtılmış bir yağdır. - Gaziantep’te baklava fıstıklı olur. Aşina Baklava İstanbul baklavalarında kullanılan fıstık ‘kuşboku’ denilen özel ve lezzetli bir fıstıktır. - Hamur usta ellerde şekil alır ve bütün malzeme hassas bir ustalıkla harmanlanır. - Aşina Baklava İstanbul baklavaları ‘taş fırında’ odun ateşinde pişirilir. Lezzetini ve rengini buna borçludur. - Hepsinden en önemlisi ‘Antep baklavası‘ binlerce yıllık bir kültürün hala yaşatılan bilge bir ruhudur.

Ürünler:

Fıstıklı Normal Baklava – Özel Kare Baklava – Kuru Baklava – Cevizli Baklava Havuç Dilimi – Şöbiyet – Sütlü Nuriye – Bülbül Yuvası Sultanzade – Fıstıkzade – Billuriye Düz Kadayıf – Burma Kadayıf Yaprak Şöbiyet – Fıstık Dolama – Gelin Bohçası – Kuş Gözü – Fıstık Ezmesi – Jelatinli Ezme Su Böreği – Tepsi Katmer – Özel Katmer Fıstıklı Kurabiye – Kahke Çeşitleri Fıstık Çeşitleri (Kavrulmuş Fıstık, İç Fıstığı ve Toz Fıstık)

0212 853 61 27


 
Not: Görüş yayınlayabilmek için, oturum açmalısınız. Üye değilseniz buraya tıklayınız