Konya Teknokent A. Ş.

İletişim Bilgileri

Adres: Ardıçlı Mah Gürbulut Sokak No: 67 Selçuklu, Konya, Türkiye

Telefon: (0332) 262 0202

Faks Numarası: (0332) 262 0204

Teknopark hakkındaki bilgiler

İlgili Kişi: Prof.Dr. Fatih M. Botsalı

Firma/Kurum Ünvanı: Konya Teknokent A. Ş.

Web sitesi:

E-mail: info@konyateknokent.com.tr

Konya Teknokent A. Ş. hakkında

Konya Teknokent, 4691 sayılı Teknoloji Geliştirme Bölgeleri yasasına göre kurulmuş olan Selçuk Üniversitesi Teknoloji Geliştirme Bölgesinin yönetici şirketinin adı ve bölgenin tescilli ticari ismidir. Selçuk Üniversitesi Teknoloji Geliştirme Bölgesi (Konya Teknokent) özellikle yeni ve ileri teknoloji alanlarında ARGE faaliyetleri yürüten ve yazılım geliştirme alanında faaliyet gösteren teknoloji firmalarına uluslararası standartlarda destek hizmetler sunan bir teknoparktır. 2004 yılı sonunda kurulan Konya Teknokent, bünyesinde yer alan 100’ü aşkın firma ile ülkemizin en büyük teknoparklarından birisidir. Konya dışından gelen firmalar Konya Teknokent’teki firmaların %25’ini oluşturmaktadır. Konya Teknokent’te yabancı sermayeli firmalar ve yabancı araştırmacılar da bulunmaktadır. Konya Teknokent’teki firmaların %25’i akademisyenler tarafından kurulmuş spin-off firmalarıdır. Konya Teknokent, merkezi İspanya’da olan Uluslararası Bilim Parkları Birliği IASP-International Association of Science Parks üyesidir. Konya Teknokent’in ortakları Selçuk Üniversitesi, Konya Ticaret Odası, Konya Sanayi Odası, Konya Ticaret Borsası ve Konya Organize Sanayi Bölge Müdürlüğüdür.
Konya Teknokent, Türkiye’deki en hızlı gelişen Teknoloji Geliştirme Bölgelerinden biri olup düzenlemiş olduğu Ar-Ge Proje Pazarı, yuvarlak masa toplantısı, kollokyum türünde faaliyetlerle Konya bölgesinde inovasyon ve teknoloji geliştirme konularında yeni politikalar, stratejiler ve projelerin üretildiği bir proje ve strateji geliştirme merkezi konumuna gelmiştir.

Konya Teknokent’in misyonu bir yandan üniversitede yürütülen temel araştırma ve uygulamalı araştırma sonuçlarının teknolojiye dönüştürülerek bölgeye ve ülke ekonomisine katma değer olarak yansımasını sağlamak diğer yandan üretim ve hizmet sektörlerinin yeni ve yüksek teknolojileri kullanmasını destekleyerek rekabet gücünü geliştirmektir.
Konya Teknokent’in ana hizmeti Ar-Ge faaliyeti yürütmek isteyen kuruluşlara kiralama yöntemiyle nitelikli ofis sağlamak veya yap-işlet-devret modeline göre kendi binasını yapmak isteyen kuruluşlara arsa tahsisi yapmaktır. Konya Teknokent, bünyesindeki Ar-Ge kuruluşlarına temizlik, güvenlik, ısıtma, elektrik ve gaz dağıtım vb. işletme hizmetlerinin yanı sıra Ar-Ge faaliyetlerinde ihtiyaç duydukları danışmanlık, eğitim, laboratuar, kümelenme gibi destek hizmetleri de sunmakta, üniversitenin kaynaklarından yaralanılması konusunda arayüz görevi yapmaktadır.

Konya Teknokent bünyesinde Ar-Ge faaliyeti yürüten kuruluşlar, %100 gelir/kurumlar vergisi muafiyetine, yazılım satışlarında %100 KDV muafiyetine, Teknokent’te çalışan akademisyen ve Ar-Ge personeli %100 stopaj vergisi muafiyetine ve SSK primi desteğine tabidir.

İlgili aramalar

Haritadaki konumu

Konya Teknokent A. Ş. nerede?. Yukarıdaki haritada görüntüleyebilirsiniz.

Yol tarifi

Konya Teknokent A. Ş. yerleşkesine nasıl gidileceğini öğren.

Sokak görünümü

Bu özellik bazı bölgelerde çalışmayabilir.

Görüşler

Görüş yazmak için lütfen giriş yapınız
Giriş yap Üye ol
Çıkış yap