Yahya Kemal Beyatlı Kültür Merkezi (Arenamega)

İletişim Bilgileri

Adres: Halkalı Merkez Mahallesi, Aytaç Mevkii, Halkalı, Küçükçekmece, İstanbul, Türkiye

Telefon: 444 4360

Kültür Sanat hakkındaki bilgiler

Firma/Kurum Ünvanı: Küçükçekmece Belediyesi Yahya Kemal Beyatlı Kültür Sanat ve Gösteri Merkezi

Web sitesi:

E-mail: info@arenamega.com

Yahya Kemal Beyatlı Kültür Merkezi (Arenamega) hakkında


Yahya Kemal Beyatlı Kültür Merkezi, 10. 000'i kapalı mekanda olmak üzere toplam 35. 000 izleyici ağırlayabiliyor. Anfi tiyatro tarzında modern mimarisiyle konser, gösteri, etkinlik, uluslararası prodüksiyonlara ev sahipliği yapacak mekanı sunuyor.

Halkalı’da, 30. 000 m2 inşaat alanına sahip Yahya Kemal Beyatlı Kültür Merkezi, tamamen gösteri sanatlarına özel tasarlanmış ve donatılmış yapısıyla Türkiye’de bir ilk oluşturuyor.

Sanatsal dönüşümün de öncüsü Küçükçekmece Belediyesi’nin eseri Yahya Kemal Beyatlı Kültür Merkezi, kentlilik bilinci ve kenti sahiplenmenin simgesi. Gelişen, dinamik, modern Küçükçekmece’nin sadece bugünün değil, yarının ihtiyaçlarını karşılayacak bir kent olduğununun kanıtı…

Yahya Kemal Beyatlı Kültür Merkezi özel sahnesi, mimarisi, ışıklandırma ve ses sistemi ile uluslararası prodüksiyonlara, İstanbul genelinde yapılan önemli etkinlik ve konserlere ev sahipliği yapmayı, spor alanları ile sağlıklı yaşam standartlarını artırmayı, özel salonlarıyla akademik çevrelere mekan oluşturmayı amaçlayan son yılların en önemli kültür sanat yatırımı.

Yahya Kemal Beyatlı Kültür Merkezi, TEM ve D100 (E-5) otoyolları arasındaki direk bağlantıyı sağlayan Basın Ekpres yolunun, Halkalı-Güneşli katlı kavşağına 350 metre mesafede yer alıyor. Halkalı Merkez Mahallesi, Aytaç Mevkii, Fatih Caddesi ve Gümrük Yolu arasında konumlanıyor.

İlgili aramalar

Haritadaki konumu

Yahya Kemal Beyatlı Kültür Merkezi (Arenamega) nerede?. Yukarıdaki haritada görüntüleyebilirsiniz.

Yol tarifi

Yahya Kemal Beyatlı Kültür Merkezi (Arenamega) yerleşkesine nasıl gidileceğini öğren.

Sokak görünümü

Bu özellik bazı bölgelerde çalışmayabilir.

Görüşler

Görüş yazmak için lütfen giriş yapınız
Giriş yap Üye ol
Çıkış yap

-